Ergobag Ecohero iskolatáska: Környezettudatosság maximálisan

2023.02.11 12:56
Ergobag Ecohero iskolatáska: Környezettudatosság maximálisan

Természetes anyagokat felhasználni egy iskolatáska gyártásában kihívás. Az ergobag Ecohero elsős és alsós iskolatáskáknál kétféle megújuló anyagot is sikerült felhasználni: algakivonatot és ricinusolajat. Ráadásul ez a különleges iskolatáska klímasemleges előállítású.

Az első iskolatáska, mely Bluesign minősítést kapott

Bluesign minősítéssel azokat a termékeket minősítik, mely magas fokú erőforrás megóvására törekszenek a gyártás során.

Puha hab algából

Az alga a leggyorsabban terjedő növény Földünkön, és az egyik legfontosabb alkotórésze ökoszisztémánknak. Az átlaghőmérséklet emelkedése és a túlzott nyersanyagfogyás okoz egy kontrolálatlan alga növekedést a Földön. Az algabiomassza felhasználás, mint habanyag hozzájárult ahhoz, hogy a BLOOM hab segítségével a Fond of GmbH megalkossa az ergobag Ecohero iskolatáskát.

Algahab egy iskolatáska anyagában, hogyan lehet?

• A klimaváltozás hozzájárult az ökoszisztéma egyensúlyának a felborulásához
  • Algaszőnyeg túlzott elterjedése, mely nyersanyag többletet mutat
  • A Bloom felhasználja az algákat, mint nyersanyag
  •    A tenger tisztább lesz az algák elvonásától
  • Nem csak a táska anyagában, hanem a táska pántjai is algabiomasszából készültek

Pántok ricinus növény magjából

Az ergobag Ecohero táska pántjainak anyaga 60% ricinusolajat tartalmaz.

Kompenzáljuk a CO2 kibocsátást

Minden gyártó vállalat CO2-t bocsát ki. Az ergobag Ecohero egy klímasemleges terméket jelent, melyről tanúsítvánnyal is rendelkezik.

Ergobag Ecohero termékcsalád itt>>