Ergonómiai vagy ergonomikus iskolatáska? Mi a különbség?

2023.01.31 01:32
Ergonómiai vagy ergonomikus iskolatáska? Mi a különbség?

Az iskolatáskák között nehéz eligazodni, főként, ha szülőként fontos nekünk, hogy megvédjük a gyerek hátát, gerincét cipekedés közben.

Az ergonomikus, ergonómiai szavakat már ismerjük. Ezekkel a hangzatos, hívogató szavakkal találkozunk a multik tévé reklámjaiban, csak éppen a szavak mögötti eltérő tartalmat nem hirdetik. Az ergonómiai iskolatáska és az ergonomikus iskolatáska kifejezések ugyanis eltérő tulajdonságokat hordoznak!

Divatos „ ergonómiai” jelzővel ellátni azokat az elsős iskolatáskát, melyeknek háttámlája szivacsos. A szivacsnak - bár tompítja a táska és tartalma gerinchez történő ütődését -, hosszabb távon már megmutatkozik hiányossága. Egyrészt a gyermek háta beizzad a táska alatt. Másrészt a sokszor túl nagy szivacsréteg nem tölti ki megfelelően a táska és a gyermek gerincvonala közti teret. Ráadásul , mivel nem állítható háttámlával rendelkeznek ezek a táskák, félév - 1 év múlva a táska alsó része gyermekünk gerince közepén végződik, mellyel további kényelmetlenséget okoz tulajdonosának.

Gyermekünk az alsó tagozat 4 éve alatt kb. 20-25 cm-t növekszik. Fontos, hogy a táskát bármikor, a gyerek növekedésnek mértékében a háthoz igazíthassuk. Ha a táskát nem tudjuk megfelelően állítani, akkor pár hónap alatt kényelmetlenné válik a táska a gyereknek. Ilyenkor jön az, hogy inkább kézben viszi vagy ami a gerincének még rosszabb, egy oldalon cipeli a táskát, ez pedig megalapozza gyermekünk rossz testtartását, esetleges gerincferdületét is!

Mit tud egy valóban hátbarát, ergonomikus iskolatáska?

• Szellőző, légáteresztő anyagból készült háttámla kialakítás, megfelelő szivacs kitámasztással.
  • Több ponton állítható pántrendszer, mely biztosítja, hogy a gyermekünk gerincére megfelelően rásimuljon a táska.
  • Állítható háttámla a gyermek testmagasságához folyamatosan igazodva
  • Csatokkal ellátott: a mellkas és széles ( ! ) derékcsatok leveszik a teljes terhet a gyermek gerincéről.

Hasonlítsuk össze, mi a különbség az egyes táskák között! >>>

Ergonomikus
  iskolatáska
  • Állítható, légáteresztő szivacsos háttámla
  • Több ponton állítható pánt rendszer
  • Derék és széles mellkascsatokkal ellátott
  • Széles, szivacsos vállpánt
  • 3-4 tanévet is bír
  • Ár-érték arány
  Egyéb, ergonómiainak nevezett
  táskák
  • Puha háttámla
  • Egy csatos vagy csat nélküli rendszer
  • Vékonyabb vállpánt
  • fél vagy egy tanévet bír
  • Alacsony ár

Mit hordanak a német gyerekek?

Az ergobag márka minden ergonomikus iskolatáskákkal kapcsolatos magas igényt kielégít. A német gyártmányú iskolatáskát a gyerekek az alsó tagozat 4 éve alatt is használják, hiszen a háttámlája 110 és 150 cm testmagasság között állítható. A táska, egyedüliként a magyar iskolatáskapiacon, cserélhető design elemeket, matricákat is tartalmaz, melyet könnyedén, tépőzárral eltávolíthatunk és kicserélhetünk a növekvő gyerek ízlésének megfelelően. Mindennek a hatására az ergobag iskolatáska TOP1 márka a német és osztrák iskolatáska piacon, hiszen kb 70% -os piacrészesedést tudhatnak magukénak.

Tartalomhoz tartozó címkék: ergonómia iskolakezdés