Mikor merjük elengedni gyermekünket egyedül az iskolába?

2023.01.31 01:01
Mikor merjük elengedni gyermekünket egyedül az iskolába?

Mikor merjük elengedni gyermekünket egyedül? Egyáltalán tudjuk-e gyermekünket az összes veszély lehetőségének elhárításra felkészíteni?

A héten megjelent egy hír mely szerint az amerikai Utah államban engedélyezik a kiskorú gyermekeknek, hogy egyedül menjenek iskolába vagy haza. A törvény beiktatásával vita alakult ki a szülők között miszerint nem veszélyes e a mai világban egyedül engedni a gyermeket.

Ha eltekintünk attól, hogy meg is támadhatják gyermekünket az úton, még számtalan veszély leselkedik rájuk.
 Az mindenki számára ismert tény, hogy a mai gyermekek a sok személygépkocsi használat miatt kevésbé használják a tömegközlekedést, így – főleg nagyobb városban – nehezen tájékozódnak. Ŕáadásul a sok technikai "kütyü" használata még pluszban el is veszi gyermekünktől a figyelmet.

Mi lehet a megoldás? Az egyik szülő hozzászólása szerint jó ötlet, ha a környékbeli gyermekek együtt mennek, esetleg egy szülő segítségével. Ugyanakkor meg kell tanítani gyermekünkkel, hogy egyedül közlekedés esetén ne használja a mobil eszközöket, ne hallgasson fej- fül hallgatóval zenét.

Ne felejtsük el, hogy mindez akkor lesz hatékonyabb, ha mi is példát mutatunk nekik.

Az útvonalat érdemes esetleg hétvégén, kisebb forgalom mellett begyakorolni, szülői kísérettel.

Végezetül az, hogy mikor engedjük el gyermekünket egyedül – a szakember szerint – függ gyermekünk talpraesettségétől, önállóságától, illetve bizonyos mértékben korosztályához képest fejlettségétől, de leginkább 10 éves kora körül.

forrás : https://www.yahoo.com/lifestyle/controversial-free-range-parenting-now-legal-utah-heres-means-203114763.html

Tartalomhoz tartozó címkék: biztonság ergonómia iskolakezdés